«Зелені хутори Таврії» – історико-розважальний комплекс

70
0004-1

У кожному туристичному регіоні є така розвага , як «національна село». У Єгипті в пустелі покатають на верблюдах і напоять якимсь бедуїнським чаєм, в Болгарії перед туристами, дегустують місцевий самогон – ракію, виступить хор сільських бабусь, в Греції гіди обов’язково запропонують відвідати етнічне село високо в горах. У Херсонській області цю роль виконують «Зелені хутори». Розташовані вони в 30 км від Херсона (не доїжджаючи 7 км до м. Гола Пристань, по ліву сторону від дороги). Дістатися можна будь-яким автобусом, що курсує за маршрутом Херсон – Залізний Порт.

«Зелені хутори Таврії» – розважальний центр з етнографічним ухилом. Тут можна спробувати себе в народних ремеслах – в гончарній та художньої майстерень. Трохи осторонь від стежок споруджений своєрідний тир. У його арсеналі – пневматичні пістолети, луки, арбалети і навіть списи. Як свій «спеціалітет» адміністрація центру пропонує «Торфоленд» – катання по болотах на причепі за гусеничним трактором. Коли причіп провалюється в непомітну яму , пасажири дружно волають від страху і захоплення.

Сайт: hutora.com.ua

Зелені хутори Таврії

Передісторія

Друга назва зелених хуторів – «Дев’ята паланка». Пілотний проект стартував у 2004 році з бази сільського зеленого туризму «Чайка». У 2008 році «Голопристанська чайка» вийшла на обслуговування 5,5 тисяч екскурсантів за сезон.
Перша черга проекту «Зелені хутора Таврії», започаткована у 2009 році, передбачала введення в експлуатацію серії туристично-екскурсійних об’єктів загальною площею 100 га.

Основною концепцією проекту є гармонійне поєднання культурно-просвітницької, екологічної та розважально-ігрової складових на базі синтезу історії краю, екології і сучасного мистецтва для розвитку т.зв. “м’якого” або екологічного туризму.
Основна група туристично-екскурсійних об’єктів (власне, “Дев’ята паланка”) розміщується на Лівобережжі Дніпра, на межі Голопристанського та Цюрупинського районів в безпосередній близькості від автотрас Херсон – Чорноморське узбережжя Херсонщини (Залізний Порт, Лазурне, Скадовськ) та Одеса-Сімферополь. Відстань до Херсона – 30 км, до Чорного моря – 60 км.

Друга назва пов’язана з козацької історією краю часів Олешківської Січі та Прогноєвської Паланки. На території вольностей Війська Запорізького Низового було 8 Паланок (областей або районів). Дев’ята не схожа не на одну з них, як були не схожі часом один на одного хутора на Таврійських землі. Адже що, здавалося б спільного між скромним козацьким зимовником і всесвітньо відомої Асканії-Нова, яка теж зросла з хутора – німецької колонії… Дев’ята паланка взагалі явище досить унікальне. В Україні, зокрема, подібного не було. “Парк первісної культури”, “Венеція на суші”, “Шлях несподіванок” – усі ці визначення не точні, проте щось є і від кожного. Землі, на яких розгортається створення “Дев’ятий паланки”, примикають до урочища, що був свого часу філією заповідника Асканія-Нова, а зараз – до території Нижньодніпровського національного парку.

За матеріалами сайтів: ua-reporter.com та artkavun.kherson.ua.

Коментарі
Завантаження...