Як боряться з медузами на пляжах курортів

508
0007-1

Всі любителі морського відпочинку прекрасно знають, як неприємно і болісно можуть жалітися медузи. Це звичайно далеко не смертельно, але дуже неприємно, так як печіння шкіри і свербіж може доставляти неприємні відчуття кілька годин. Окрім цього вони загрожують регіону як з економічної так і з екологічної точки зору. На думку експертів, із збільшенням кількості цих морських організмів може постраждати туристична сфера, основна стаття доходу курортів. Також, медузи, їжею яким служить планктон, є причиною зникнення косяків анчоусів в Чорному морі.

Які ж є способи боротьби з цими істотами?

За інформацією ria.ru в 2007 році, Міністерство навколишнього середовища Іспанії прийняло спеціальний план боротьби з медузами, які в останні роки наповнили узбережжі країни. Прийнятий міністерством спеціальний план “Медуза” передбачає створення комісії з провідних фахівців, яка займеться вивченням причин появи медуз у іспанських берегів і виробить рекомендації по їх знищенню. Згідно плану, міністерство зафрахтує рибальські судна, яким, у разі появи великої кількості медуз в тому чи іншому районі, буде доручено виловити і знищити ці морські організми. Одночасно буде створена служба з попередження відпочиваючих про небезпеку, пов’язану з появою медуз на іспанському узбережжі.

За інформацією ria.ru в 2012 році, вчені Науково-технічного інституту Південної Кореї (KAIST) закінчили тестування робота, призначеного для контролю популяції медуз в прибережних водах, яка завдає істотної шкоди національному рибному промислу. Наукова група під керівництвом професора Хен Мена ( Hyeon Myeong ) почала розробку автоматичної системи для знищення медуз в 2009 році і в минулому році успішно провела польові випробування. В 2013 році продуктивність і швидкість роботів JEROS були доповнені здатністю групової роботи для ефективного винищення медуз.  Робот JEROS зі знімним подрібнюючим механізмом може рухатися вперед і назад , а також повертатися на 360 градусів, завдяки гребним електродвигунам . Робот може автоматично прокладати маршрут і переміщатися до району винищення медуз. У групі роботів цим займається лише один з них , в той час як інші просто йдуть за ним, обмінюючись інформацією про своє місцезнаходження по бездротовому зв’язку. У міру свого руху JEROS захоплює медуз в подрібнюючий механізм, розташований на дні пристрою. Там їх затягує в гребний гвинт і перемелює. Польові дослідження показали , що група з трьох роботів, що працюють на швидкості 7,2 кілометри / год, знищує за годину близько 900 медуз. Вчені закінчили випробування робота в бухті біля міста Масан і планують наступні експерименти , в яких мають намір поліпшити його продуктивність в різних умовах. JEROS також може використовуватися для інших цілей, включаючи морське патрулювання, запобігання розливів нафти і збору сміття в морі.

Перелічені вище заходи доволі витратні і на наш погляд не надто гуманні навіть для таких “жахливих істот” як медузи.

Так що ж робити з цими настирливими медузами, як позбутися їх небажаного сусідства з людиною?

За даними enovator.ru ще 2012 року, цікаве рішення проблеми придумали японські дизайнери винахідники, які запропонували відлякувати медуз звуковими хвилями низької частоти. Таким чином, передбачається створити прості по конструкції морські буї з генератором низькочастотних звукових хвиль, за допомогою яких можна обгородити потрібну акваторію прибережної зони громадських пляжів від великого скупчення медуз. Вони просто не будуть запливати за огороджувальну зону, при виявленні небезпеки медузи самі будуть обходити стороною це місце.

Ось такий простий, недорогий і надійний пристрій, який буде дуже корисний для різних курортних міст, санаторіїв, пансіонатів, які бажають створити максимально комфортний відпочинок на морі для своїх гостей.

Коментарі
Завантаження...