Вітролови і змії – поєднання трьох стихій

80

Херсонські пляжі окупували змії. Червоні, чорні, салатові, рябі і смугасті – вони лежать на піску і чекають, коли «роздує». Тобто повіє стійкий морський бриз з моря. Це «кайти» – спеціальні аеродинамічні надувні конструкції, здатні літати і приносити людям радість і задоволення. А тих, хто ними заправляє, у світі звуть «кайтерами».

Зазвичай кайтери і пляжники не пересікаються. Бо одні люблять легкий штормик і їм байдуже на температуру повітря і води, а інші люблять спеку і штиль. Але херсонські реалії такі, що сусідство неминуче.

Кайтсерфінг – доволі дороге задоволення. Кожен кайт має свою неповторну аеродинамічну форму, зроблений з дорогих матеріалів. Так само з іншими елементами спорядження. Ціна вживаного комплекту (дошка, спеціальний пояс з гачком, кайт, гідрокостюм) стартує сумарно з 1000-1200 у.о. можна знайти і щось дешевше, але літати й плавати воно буде як фанера.

Місце, де гуртуються кайтсерфери, іменується «спот». Ознаки хорошого споту: мілина, вільний від дерев берег, відкритість вітрам. Хвилерізи, каменюки, скелі і велика кількість пляжних конструкцій заважають хорошому катанню. Найкращими місцями Херсонщини є лимани і піщані коси. І чим більші їхні розміри, тим краще для катання. Найбільше повітряних зміїв можна спостерігати біля Скадовська, в Лазурному і в Ягорлику (лиман між Іванівкою та Очаківським). Останній, на мій погляд, є найкращим для навчання і прогресу.

Що ж особливого в кайтсерфінзі? Особисто мене кайтсерфінг вивів на новий рівень сприйняття відпочинку біля води. Замість банального вилежування на піску і хлюпання у воді я тепер більшу частину часу проводжу за спостереженням. Дивлюсь на хмари, відчуваю шкірою найлегший подих вітру, стежу за зміною водної поверхні. Це – медитація. Але щойно пориви вітру силнішають, я вдягаю пояс-трапецію, хапаю кайт і дошку і лечу кататись.

З чим же можна порівняти катання під кайтом? З невагомістю, вільним летом, швидкісним плаванням на катері і купанням одночасно. Ти запрягаєш вітер (одна з найпотужніших стихій), одягаєш на ноги дошку (зроблену з дерева – символ живої природи) і ковзаєш на ній по воді на великій швидкості (ще одна потужна стихія, з якою краще дружити, ніж воювати). А якщо вдосталь повправлятись, то можна і політати. В прямому сенсі.

Кайтсерфінг вважається одним із найбільш бзпечних видів екстріму. Якщо пройти курс у кваліфікованого інструктора і дотримуватись елементарних правил безпеки, він приноситиме тільки радість. І навпаки: самоучки дорого платять за кожну помилку. Це як в медицині – «самолікування шкідливе для Вашого здоров’я».

Що є важливим для тих, хто наважиться приборкати «змія»? Виважений підбір школи і інструктора, а також місця для навчання. Поцікавтесь, яке спорядження використовується, які вітрові умови, чи є гарантії, що ви поїдете як лівим, так і правим галсом. Погугліть інформацію про школу, про її інструкторів. Почитайте відгуки про спот. Вникніть в тему. Ну а далі… Візьміть тижневу відпустку, достатню суму грошей і хороший настрій. Бо кайт не любить нудних і заклопотаних. Удачі!

Юрко Граблі, кайт-школа «Вітролови».

Коментарі
Завантаження...