Вчені розробили унікальні сонячні панелі, які працюють навіть вночі

189
0008-1

Сонячна батарея, що представляє собою кілька об’єднаних фотоелектричних перетворювачів (фотоелементів) – напівпровідникових пристроїв, прямо перетворюють сонячну енергію в незмінний електричний струм, є одним з найбільш екологічних способів отримання електроенергії. Єдиний недолік – вона не працюють вночі.

Однак професіонали з Массачусетського технологічного інституту (MIT) спільно з співробітниками з Гарварду кажуть, що вирішили цю проблему.

За час Сонце виробляє досить енергії для забезпечення Землі на годину вперед. Однак зберігання даної енергії досі представляло складність для вчених. Ідея творців дослідження ґрунтується на фотовимикачі – тип молекули, який може існувати в 2-х різних конфігураціях. Під дією сонячного світла структура фотовиключателя спотворюється. А під дією каталізатора або при нагріванні – повертається в початковий стан. При цьому виділяється тепло, у використанні якого і міститься суть даної ідеї.

Однак виділяється надзвичайно маленька кількість тепла. Щоб вирішити цю проблему, вчені прикріпили молекули фотовимикача азобензолу до вуглецевих нанотрубок – для отримання 56 Вт-год/кг енергії цього має вистачити. Слід зазначити, що такий спосіб видобутку енергії в даний час у багато в чому поступається, скажімо, літієвим акумуляторам. Проте вчені хочуть в найближчій перспективі поліпшити результати.

Джерело: “Новости дня

Коментарі
Завантаження...