Українські курорти на піку популярності

51

Затребуваність українських курортів на Півдні країни перевершила всі очікування. Директор Центру туристичної інформації В. Царук заявив, що кількість курортників цього літа на 20-25% більше, ніж минулого літа. За прогнозами експерта до кінця сезону ця цифра має всі можливості вирости ще. Для прикладу курорти Херсонської області (Скадовськ, Залізний порт, Арабатська стрілка, Лазурне) приймуть більш ніж 2 млн. відпочиваючих, Одеса – близько мільйона, Львов – близько 2 млн. курортників, Закарпаття – більш ніж 3 млн. людей.

Директор Тернопільського туристичного агентства СонцеВІД Н. Дрозд заявила, що попит на тури Карпатами та Закарпаттям виріс на 30-35%. Місця в готелях та пансіонатах зон відпочинку приходиться бронювати заздалегідь, іноді навіть за кілька місяців. Шаленою популярністю користується відпочинок на День незалежності, багато місць у готелях українцями вже заброньовані на цю дату.

Шалений попит на місця відмічає і власниця одеського костелу «Чемодан» О. Осеніна. До кінця літа, каже Олена, залишилось трохи більше ніж 5% вільних місць. Дуже часто клієнтам приходиться відмовляти в бронюванні місць, оскільки попит набагато перевищує пропозицію. Практично відсутні вільні місця і на базах відпочинку Арабатської стрілки.

Популярністю цього року користуються не лише традиційно визнані місця і маршрути, але й нові, не востребувані до цього зони відпочинку – Залютіно, Солотвіно – на Заході, Грибівка, Сергіївка, Гола Пристань та Нова Каховка – на Півдні.

Позитивні зміни в курортному бізнесі відчула на собі і Укрзалізниця. Вже з 31 липня і до кінця літа кількість поїздок з Києва та інших регіонів країни на Південь, наприклад, до Генічеська виросте вдвічі. А з 01 серпня поточного року вводиться додатковий потяг з Одеси до Львова.

Слід відмітити, що минулого року на курортах країни спостерігалась ситуація, прямо протилежна сьогоденню. Справа в тім, що українці були налякані загальною ситуацією в країни, військовими діями на Сході, девальвацією гривні та іншими неприємностями. Цього року перший шок минув і українці повернулись до звичного ритму та способу життя. Крім того, курорти Азовського та Чорного морів материкової частини України замінили курортникам ще так нещодавно улюблений Крим. Дуже примітним є і той факт, що цього року багато українців зробили свій вибір на користь українських курортів, маючи можливість відправитись закордон. На зарубіжні курорти відправляться на 30-40% українців менше, ніж тогоріч. Цей факт пов’язаний не лише з девальвацією національної валюти, але в першу чергу ускладненнями, пов’язаними з перетином кордону і отриманням Шенгенських віз.

Власники баз відпочинку та працівники курортів не могли не скористатися такою можливістю та відповідно збільшили вартість послуг та цін на товари. Але не дивлячись на те, що ціни на товари (будівельні матеріали, фарба для щорічного ремонту, сантехніка, текстиль тощо) та комунальні послуги підвищилися майже вдвічі, вартість послуг на курортах зросла в середньому лише на 30-50% в порівнянні з минулорічними цінами. Так, в Залізному Порту в приватному секторі вартість проживання в травні-червні коштувала 50-65 грн. з людини на добу, в липні-серпні коштує 80-100 грн. Ціни піднялися у всіх сферах, якщо минулого року вартість проїзду маршруткою Херсон-Залізний Порт коштувала 60 грн., то цього року ця цифра виросла до 80 грн. Проїзд автобусом Київ – Залізний Порт минулого року коштував 350 грн, цього року – 450 грн.. Слід очікувати, що після вдалого сезону Залізний Порт буде спроможний більш активніше підвищувати сервіс послуг, що надаються, відмічає голова ради ГО Громада Залізного Порту, Євген Рудницький.

В будь-якому разі, відпочинок на рідних національних курортах був і залишається на сьогодні найбільш бюджетним та не менш корисним і видовищним видом відпочинку влітку, аніж відпочинок за кордоном, який можуть собі дозволити практично всі українці!

Коментарі
Завантаження...