Україна багата на пам’ятку вдвічі старшу за Стоунхендж

74

В Косовському районі Івано-Франківської області, поблизу села Снідавка розташований цілий комплекс стародавніх скельних скульптур. Про їх існування археологам відомо вже давно, хоч а й досі залишається невідомою історія їх походження. В часи Радянського Союзу будь-які дослідження в цій місцевості були заборонені, однак зараз археологи отримали змогу детально вивчити знахідки. Найбільш цінним екземпляром серед винайдених скульптур є скульптура вагітної жінки, яка має 14 метрів в висоту. Аналогів скульптури у світі немає.

Вчені припускають, що вік стародавніх скульптур в Івано-Франківській області сягає за 5-6 тисяч років, а значить вони приблизно на 1-2 тисячі років старші від Стоунхенджа. І все ж таки схожість зі Стоунхенджем прослідковується – його історія також залишається нерозгаданою.

З приводу знахідок та їх подальшої долі планується проведення міжнародної наукової конференції. Це суттєво вплине не лише на сферу вітчизняної археологічної науки, але й на можливі туристичні маршрути країни.

Коментарі
Завантаження...