Що таке каучсерфінг?

57

Полюбляючи закордонні мандрівки, але маючи досить обмежений бюджет, кожен турист шукає можливість бодай якось зекономити: на харчах, на проїзді або на проживанні. Один з найбільш дієвих заходів економії – економія на проживанні.

Каучсерфінг – це світовий некомерційний проект, що дозволяє мандрівникам та туристам проживати безкоштовно в будь-якому місті планети. Інтернет-проект «Каучсерфінг» на сьогодні має більше 10 млн. зареєстрованих користувачів. Якщо розбирати дослівно, то каучсерфінг ( англ. Couchsurfing) – це серфінг або мандрівка по канапам.

З’явився каучсерфінг у 2004 році. З того часу багато що змінилося. Цей проект став засновником або першоджерелом самостійної мандрівки, як різновиду туризму. На «відмінно» проект справився з укріпленням міжкультурних зв’язків та допомогою людям, що прагнуть пізнати світ та покращити мовні навички. Каучсерфінг – це не лише можливість безкоштовно переночувати або пожити за кордоном, це ще й можливість з перших вуст дізнатися про традиції та культуру країни перебування.

Основою каучсерфінга є відповідний сайт – www.couchsurfing.com. Для того, щоб приєднатися до співтовариства каучсерферів треба спочатку пройти відповідну реєстрацію на сайті і розгорнуто заповнити свій профайл. Адже особа, що приймає вас до себе в будинок авжеж забажає знати про вас все. Мова сайту – міжнародна – англійська. Для реєстрації вам доведеться відповісти на ряд стандартних питань по типу: чого ви вирішили приєднатися до каучсерфінгу; які фільми, книги, музику ви полюбляєте; одна неймовірна річ, яку ви зробили у власному житті тощо.

На сайті каучсерферів ви зможете знайти декілька дуже важливих та корисних функціоналів. Наприклад, якщо в останній момент ви залишились без даху над головою в іншій країні – розмістивши цю інформацію в розділі «Last minute couch», ви зможете сподіватись на те, що небайдужі серфери підшукають вам житло.

Створивши Public trip  на своїй сторінці – Ви зможете дізнатись багато цікавого про місце, до якого плануєте подорож. Це допоможе в побудові туристичних маршрутів, підборі місць для зупинки, тощо.

Додамо, що сторінки каучсерфінгу є і в Твіттері, Інстаграмі, Фейсбуці.

Основні правила каучсерфінгу:

  1. Оптимальний строк перебування «в гостях» – 2-4 дні, але якщо ви домовитесь з власником оселі та сподобаєтесь один одному цей строк може бути і довшим.
  2. Є в каучсерферів традиція. Перебуваючи в гостях, нові друзі намагаються пригостити один одного національною їжею. Хазяїн будинку (приймаюча сторона) готує традиційні блюда свого краю, а гість – свого. Таким чином відбувається перше знайомство з культурою нової країни.
  3. Давно встановлений факт – мандрувати одному легше. Далеко не всі каучсерфери раді прийняти в себе закохану парочку або родину чи компанію друзів.
  4. Головне в каучсерфінгу – бути готовими до несподіванок та полюбляти пригоди. Але не слід забувати про безпеку. Якщо ви мандруєте наодинці – з обережністю обирайте хостів (зважайте на відгуки, якщо ви дівчина – не спішіть завітати до одинокого чоловіка).
  5. Перед мандрівкою придбайте якогось невеличкого сувеніра своєму хосту. Залиште частинку власної країни та душі за кордоном!

Мандруйте світом, здобувайте нових вражень та нових друзів з каучсерфінгом!

Коментарі
Завантаження...