Одеський Куяльник став рожевого кольору

47

Група парашутистів виклала в Інтернет відеоролик, на якому з висоти кілька кілометрів над землею видно, що Куяльницький лиман, що на Одещині став яскраво–рожевого кольору.

За висновками вчених нічого дивного та незвичайного в такій події немає, але вона все одно є тривожним знаком. Колір води в лимані свідчить про надмірну концентрацію солей, яка становить тепер близько 300 грамів на 1 літр води. Таке середовище є найбільш сприятливим для розвитку та розмноження червоної водорості. Яка є згубною для всіх інших мікроорганізмів. Для людей червона водорість загрози не становить, однак її поява впливає на якість лікувальної грязі на лимані.

Основною причиною сьогоднішнього стану Куяльницького лиману вчені вважають надмірне випаровування води, яке в свою чергу викликане відсутністю підпитки лиману річкою Великий Куяльник. Підпитка припинилась через незаконні дії браконьєрів з видобування піску. Саме такі дії призвели до перегородження пойми ріки.

Однак і це не всі проблеми. Не вирішеним залишається питання заповнення лиману морською водою. Ще навесні вченими мало бути проведене моніторингове дослідження з приводу встановлення стану води в Куяльнику, однак воно так і не відбулося у зв’язку з відсутністю бажаючих прийняти участь у тендері.

На сьогоднішній день дослідження показали, що стан води в Куяльнику задовільний.

Замначальника Департаменту екології ОДА С. Лукьянчук запевнив, що найближчим часом буде проведений тендер на  виготовлення картографічних матеріалів місцевості Куяльника, після чого буду розглядатися питання про створення в околишніх його місцевостях національного природного парку «Куяльницький».

Коментарі
Завантаження...