Мільярди гривень витрачені українцями на відпочинок цього року

77

Не дивлячись на всесвітню фінансову кризу, українці цього року все ж таки не стали відмовляти собі у літньому відпочинку. Щоправда курорти для цього обирали здебільш українські.

З початку червня внутрішній туризм побив всі очікувані рекорди та прогнози експертів. Навіть зовсім не європейські умови та високі ціни не зупинили туристів. Херсон, Одеса, Львів, Закарпаття – основні напрямки цьогорічного внутрішнього туризму. Через великий наплив відпочиваючих та неготовність курортних зон до таких радикальних змін, виникало чимало проблем з розміщенням відпускників та з інфраструктурою.

Статисти стверджують, що цього річ українці витратили на відпочинок значно більше від запланованої суми, зокрема через девальвацію гривні. Однак, навіть зважаючи на це, відпочинок по-українськи став туристам значно дешевше, ніж відпочинок за кордоном.

Основними закордонними напрямками відпочинку українців стали Єгипет, Туреччина, Словакія, Польща, Угорщина та Німеччина. Однак, з понад п’яти мільйонів виїхавших цього літа за кордон українців, більшу частину склали ті, що покинули Батьківщину в пошуках заробітку. Ще пару років тому ситуація була прямо протилежна.

За результатами опитування 37% українських туристів назвали найкращим місцем для відпочинку Закарпаття, 20% відпочиваючих задоволені відпочинком у Львові, 15% – в Одесі.

Найменш заможні туристи віддали перевагу турам вихідного дня: в липні-серпні попит на такі путівки побив всі рекорди. Зі слів співробітників турагентств, такі путівки обходились близько 300 гривень з людини, а тому бажаючих їх придбати було хоч відбавляй.

Не можна не відмітити, що з понад усіх принад внутрішнього туризму найбільшим недоліком відпочинку в рідній країні більшість відпочиваючих назвали не досить добре поставлений сервіс та нерозвинену інфраструктуру курортів. Маємо надію, що до наступного сезону ситуація зміниться на краще, а потік внутрішніх туристів лише зросте!

 

Коментарі
Завантаження...