Хорли

71

ХорлиХорли – курортне село, що знаходиться на півострові Гіркий Кут (або з однойменною назвою Хорли) , що належить до Херсонської області. Півострів омивається водами Чорного моря та знаходиться в 20 км. на Південь від м. Каланчак. По формі півострів чимось нагадує Крим, з материковою частиною він пов’язаний вузьким перешийком. Засновані Хорли ще у 1897 році на землях поміщиці С. Фальц-Фейн, чия родина мала величезні наділи в межах Херсонщини. Село активно розвивалось в якості морського порту через який до закордону відправлялись великі об’єми сільськогосподарської продукції. В самому селі було побудовано будівлю морського вокзалу, працювала митниця та був власний судоремонтний док. Історичні події у Хорлах знайшли своє відображення в пам’ятниках та фонтанах, що й досі знаходяться в селі. Наприклад, пам’ятник С. Фальц-Фейн, що була вбита більшовиками у 1919 році чи фонтан «Купальщиця». Практично всі портові споруди покинуті та розвалені.

Дістатися Хорлів можна автобусом чи маршруткою від Херсона, Каланчака чи Скадовська.

Хорли – курорт.

horlyНа сьогоднішній день Хорли – курорт перебуває на стадії розвитку. Тим не менш відпочинок тут сподобається і дорослим і дітям вже зараз. Відпочивати у Хорлах приїздять люди, які бажають це зробити недорого та ще й з користю, адже завдяки унікальному мікроклімату та наявністю лікувальних джерел в Хорлах можна ще й оздоровитися, підлікувати дихальну систему організму, опорно-руховий апарат.

Купальний сезон в Хорлах починається в першій половині травня та закінчується в кінці вересня.

Пляжі.

Відпочинок у Хорлах особливо підходить сім’ям із дітьми, адже пляжі тут широкі та мілко піщані, а саме море мілке та не глибоке. Завдяки цьому вода добре прогрівається, а дітлахи точно не потраплять на глибину та не створять близьким проблем. Вода у морі на пляжі влітку нагрівається майже до 30 градусів за Цельсієм. Є на пляжі і деякі пляжні розваги по типу водних горок, повітряних куль, катамаранів тощо.

Протяжність пляжів вздовж узбережжя – близько 35 км.

Проживання.

Найбільший вибір житла в Хорлах представляє приватний сектор, але є тут і пансіонати та бази відпочинку різного рівня комфортності. Ціни в Хорлах станом на сьогодні починаються від 50 грн./добу за одну людину в залежності від кімнати, зручностей та відстані до моря.

Лікування.

Курортна зона Хорлів має бальнеологічний напрямок, який обґрунтовується наявністю лікувальних грязей заток Широкої та Каркінітської. Товщина залягання ілів у затоках доходить 10 метрів. Цілющі грязі ефективні у лікуванні артритів, тромбозів, ревматизму, радикуліту. Кліматичні ж показники регіону позитивно впливають на стан здоров’я астматиків, гіпертоніків тощо.

Приїздіть до Хорлів сьогодні – відкрийте для себе нову яскраву сторінку вітчизняних курортів!

Коментарі
Завантаження...