Арабатська Стрілка

47

Арабатська Стрілка – найдовша коса в Європі, довжина якої складає близько 112 км., а ширина варіюється від 270 м. до 7 км. Знаходиться вона в Південно-Східній частині Херсонської області, на узбережжі Азовського моря. В цьому році пляжі Арабатської Стрілки увійшли в п’ятірку найкращих пляжів України за версією каналу ICTV.

Географія

asАрабатська Стрілка бере свій початок від міста Генічеськ та вміщає в собі декілька сіл та селищ (Генічеська Горка, Щасливцево, Стрілкове, Приозерне, ближче до Криму – Соляне та Каменське). Назва коси пішла від тюркської «арабат» – «передмістя». Арабатська Стрілка приваблива тим, що тут містяться ще майже неторкані людиною куточки природи. З одного боку Стрілка омивається Азовським морем, з іншого – Сівашем. Це чудове місце для відпочинку з дітьми будь-якого віку, а також чудова нагода підлікувати організм, адже основне, чим славиться курорт – є грязьові та гарячі джерела.

Добратися до Арабатської Стрілки неважко. Оптимальним шляхом є шлях через селище Новоолексіївка чи з міста Генічеськ. До селища можна дістатись залізничним та автотранспортом. Далі – маршруткою чи автобусом. Можливі також варіанти з таксі.

Пляжі

Сама по собі Арабатська Стрілка є нескінченним пляжем. Ще близько 5 років тому цей пляж можна було назвати диким, однак тепер де-не-де він все ж таки більш-менш облаштований. Тут виростають, як гриби, бази відпочинку та кемпінги, пляжні кафе. Попри це, знайти глухий закуток на Стрілці також можливо.

Пляжі на косі піщані, пологі, без ям та каменів, море дуже мілководне, а тому тут дуже зручно відпочивати з маленькими дітьми. У весь зріст людина може зайти у воду лише на відстані 100-200 метрів від берега.

Інфраструктура

На Арабатській Стрілці діє одне правило – чим ближче до цивілізації, тим більш розвинена індустрія та інфраструктура. В селищах можна знайти магазини, аптеки, базари, пошту. Великих супермаркетів тут немає, але все, що забули вдома чи надумали придбати уже тут можна знайти в місцевих крамничках.

Розваги

Ближче до міста в найбільш розвинених поселеннях Стрілки можна знайти практично будь-який вид відпочинку. Наприклад, в Генгорці, що розташована ближче за інші села до Генічеська, є й луна-парк, й кінотеатр, різноманітні кафе і ресторани, всі види пляжного відпочинку. Саме тут можна заказати екскурсійний тур по прилеглих пам’ятках культури та цікавих місцях. Найбільшою популярністю користуються екскурсії до Арабатської фортеці, а також до біосферних заповідників Асканія-Нова та Азово-Сивашського парку. Пізнавальною та захопливою буде екскурсія на страусину ферму або до краєзнавчого музею Генічеська.

Оздоровлення

Води Арабатської Стрілки є вкрай цілющими. Такий ефект досягається завдяки їх складу: бром, йод, кремнієва кислота тощо. Є тут і багато інших мінеральних компонентів та біологічно активних речовин. Крім того, води тут ще й термальні. Їх температура становить близько 60-70 градусів. Води позитивно впливають на опорно-руховий апарат, нервову систему, шкіру та серцево-судинну систему. Багато на території Стрілки і соляних озер та джерел, які наповнені рапою та лікувальними грязями. Поряд з ними, як правило, розташовані лікувально-профілактичні санаторії.

Приємним є те, що підправити здоров’я на термальних водах на Арабатці можна абсолютно безкоштовно.

Відвідайте Арабатську Стрілку та ви повернетесь додому геть іншою людиною!

Коментарі
Завантаження...